Technologická firma Michigan Tech testuje nový způsob 3D tisku. Jedná se o těžko pojmenovatelnou technologii, která je v tomto ohledu zatím ojedinělá. Doposud výroba konstrukčních prvků z kovu probíhala buď běžným způsobem nebo 3D tavením. Jednoduše řečeno se jedná o spékání ocelového prášku laserovým paprskem v komoře nasycené dusíkem. Tato technologie nazývaná SLS (Selective Laser Sintering) je využívána pouze velkými společnostmi, jelikož pořizovací náklady se pohybují v řádech milionů korun a takovéto přístroje se nevejdou do běžné místnosti.
Nová technologie není až tak překvapující, když víme jak jednoduše fungují 3D tiskárny, a tak se jedná o velice dobrý nápad a spojení několika technik.
Jedná se o spojení 3D tiskárny ve spodní části a svářecí hlavy místo extruderu v části horní. Na tento prototyp byla upravena 3D tiskárna typu "delta" kdy deska je poháněna 3 motory s rameny jejichž poměrně složitým pohybem je docíleno posunu desky s výrobkem. Nad touto deskou je pevně umístěna svářecí hlava, která postupně a ve vrstvách nanáší strojový svár.
Takto vytvořený polotovar je samozřejmě určený k dalšímu opracování ale finální úprava již nezabere tolik času jako výroba dílů od začátku.
Pouze čas ukáže, zda tato technologie bude dále rozvíjena a bude novým typem běžně vyráběných CNC strojů.
Zdroj: 3ders.org